lifebelt

Poniższa tabela jest pomocna gdy masz takie problemy jak:

– radzenie sobie ze stresem
– radzenie sobie z emocjami
– fobia społeczna (lęk społeczny)
– ataki paniki (lęk paniczny, zaburzenia lękowe, fobie)
– alkoholizm lub inne uzależnienia

Kiedy (data, godzina) Sytuacja i jej okoliczności (lub wyobrażenie sytuacji) Emocje (w danej sytuacji lub jej wyobrażeniu) Sła emocji w skali 1-10 Myśli (WSZELKIE myśli, jakie pojawiły się w danej sytuacji lub na jej wyobrażenie Jak bardzo jesteś pewien swoich myśli? (w skali od 1-100% Jakie mogą być inne wyjaśnienia danej sytuacji (alternatywne myśli na jej temat)? Co mogę zrobić, by poczuć się lepiej?
30/12/2014 Mój partner obiecał, że zadzwoni po pracy, a tego nie zrobił smutek, żal, złość 6 Nie kocha mnie; Nie jestem wart tego związku; Wszystko jest ważniejsze ode mnie; Nie zależy mu na mnie; Poznał kogoś innnego 75% Zostawił gdzieś telefon; Rozładował się telefon; Spotkanie się przedłużyło Zadzwonię; Napiszę; Spytam przy najbliższej okazji; Porozmawiamy o tym

Najlepiej załóż sobie zeszyt lub utwórz plik i uzupełniaj zawsze wtedy, gdy odczuwasz psychiczny dyskomfort. Pamiętaj, że jeśli słabo radzisz sobie z emocjami, dotyczy to również emocji POZYTYWNYCH.

Powodzenia!


Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.