Ryż i miód to znane antyutleniacze. Dodatkowo ryż pobudza produkcję kolagenu, dzięki któremu wygładzają się zmarszczki. Miód natomiast jest bogaty w witaminy i minerały, które kompleksowo odżywiają skórę. Ponieważ kocham oba składniki, a miód musiałam usunąć z diety ze względu na alergię pokarmową, postanowiłam wykorzystać jego moc w inny sposób. Efekt – piękna, czysta i nawilżona cera.

Wystarczy umyć (wypłukać) i ugotować ryż brązowy na bardzo miękko (torebkę, jeśli używasz paczkowanego lub ok 1/3 szklanki, jeśli sypanego). Wody nie odlewaj – przyda się później. Gdy ryż ostygnie do temperatury 20-30 stopni, dodaj czubatą łyżkę miodu. Wymieszaj. Jeśli maseczka jest zbyt gęsta, dolej letniego mleka, jogurtu lub oleju kokosowego. Rozsmaruj na twarzy. Gdy maseczka całkowicie wyschnie, zmyj ją wodą, w której gotowałaś ryż. W razie potrzeby umyj dodatkowo twarz wodą lub płynem micelarnym. Posmaruj kremem. Zabieg wykonuj 2-3 razy w tygodniu.
Efekt murowany :)


Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.