gymflow100.com

gymflow100.com

Być może wciąż nie możesz w to uwierzyć, ale naprawdę masz wpływ na swoje życie. Owszem, trudno się przyznać, że waży się 100, 120, 160 czy 200 kilogramów ze swojej winy, jednak bez uświadomienia sobie tego faktu – nie schudniesz. A nawet jeśli, to na krótko. Zaczynając dietę spraw, by nie było to tylko sztywne trzymanie się zasad, ale by stała się ona częścią Twojego stylu życia. Tego zdrowego oczywiście.

Szkodliwy przymus

Jeśli traktujesz coś jako konieczną do wykonania pracę, harówkę czy przykry obowiązek, prawdopodobieństwo sukcesu automatycznie spada o co najmniej połowę, zależnie od tego jakim jesteś człowiekiem i jakie zasady czy wartości wyznajesz. Nastawiając się na to, że czekają Cię trudności, a Twój komfort życia spadnie, wymyślasz niezliczoną ilość wymówek już na starcie, a nawet jeszcze przed nim.

Czy stwierdzenia

Jestem za gruby, nie dam rady trzymać się diety

Nie mam czasu ani siły na ćwiczenia

Moja mama/tata też była/był gruby, więc otyłość mam we krwi i nic na to nie poradzę

brzmią znajomo?

Zmiana myślenia: początek sukcesu

Myślisz, że zdrowie to coś, co albo się ma albo nie? Determinują je geny? Nic bardziej mylnego. Owszem, mamy pewne predyspozycje do zapadania na określone choroby, ale niezwykle rzadko dzieje się tak, że decydują one w 100% o naszym zdrowiu. Niestety, mamy skłonność myślenia o swoim ciele negatywnie, zwłaszcza, gdy dotyczy nas otyłość. Tym trudniej wówczas uwierzyć, że możemy dokonać przełomowej zmiany na lepsze. W dużej mierze wiąże się to z obrazem własnej osoby, poczuciem własnej wartości czy samooceną. Pomyślałeś kiedyś, że możesz kreować swoje zdrowie? Prawda, że brzmi absurdalnie? Sekret w znacznym stopniu tkwi w umiejętności wizualizacji, która w tym przypadku oznacza widzenie celów związanych ze zdrowiem jako faktów dokonanych. W praktyce to mniej więcej tyle, co widzenie siebie zdrowym, szczupłym i w dobrej kondycji (co w rzeczywistości nie jest tak oczywiste, jak się wydaje, ze względu na posiadany przez każdego człowieka, głęboko zakorzeniony oraz własnej osoby). Dlaczego to takie ważne? Ponieważ gdy uznamy, że jesteśmy słabi, chorowici, z negatywnymi skłonnościami, jak np. ta do tycia – z automatu skazujemy się na porażkę. Sukces zdrowego stylu życia tkwi bowiem przede wszystkim w EMOCJACH.

Wizualizacja powinna przebiegać następująco:

CEL: Schudnąć 7 kg przed ślubem

1. Wyobraź sobie siebie jako osobę pełną wdzięku i seksapilu, która wkłada wymarzony strój jak skrojony na miarę zanim zaczniesz jakiekolwiek działania.

2. Zobacz siebie na początku drogi, kiedy to jest już dla Ciebie jasne, że by zmienić swoje życie, konieczne będzie wprowadzenie wielu zmian. Zacznij od znalezienia sposobów na relaks, dwukrotnego zwiększenia ilości wypijanej wody (w tym zastąpienia nią innych płynów, zwłaszcza słodkich i/lub gazowanych napojów, alkoholu i kawy) oraz zdrowego snu

3. Naciesz się widokiem siebie na szczycie, z rękoma wyciągniętymi w geście zwycięstwa i uśmiechem na twarzy. Masz prawo czuć satysfakcję, gdyż zdołałeś osiągnąć “pierwszą bazę”: zmieniłeś nawyki żywieniowe, lepiej śpisz, mniej się stresujesz, a na dodatek waga pokazuje 2 kilogramy mniej. Właśnie zacząłeś ćwiczyć, w czym pomaga Ci trener, przyjaciel lub bliska osoba.

4. Wyobraź sobie życie bez meteopatii, napięcia przedmiesiączkowego czy migreny. Zniknęły, gdyż Twój dzień to porcja zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Jeśli uwierzysz, że zdrowotne cele są osiągalne, staną się takie naprawdę, gdyż zamiast wciąż narzekać na swój stan, zaczniesz świadomie przeżywać każdą godzinę i wybierać zdrowie na każdym kroku: robiąc zakupy spożywcze, organizując wolny czas, kładąc się spać, a nawet pracując. Owszem, zmiany te wymagają czasu, determinacji i poświęcenia zanim staną się nawykami i prawdopodobnie nie obędzie się bez upadków, ale nigdy ich nie pożałujesz.

Próbowałeś wszystkiego dziesiątki razy, a mimo to nie możesz schudnąć lub wciąż wracasz do swojej wagi? Skontaktuj się z nami.


Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.