Budzik to Twój największy wróg, a jego dźwięk, który wydawał Ci się idealny, kiedy go ustawiałeś, stał się nieznośny? Pora to zmienić!

1. Odłóż telefon

Wyłącz budzik i… tyle! Powstrzymaj się od przeglądania tablicy na Facebooku, maili i innych powiadomień. To nie czas ani miejsce, zdążysz. Ta chwila należy do Ciebie i TYLKO do Ciebie.

2. Zacznij dzień piosenką

Potrafisz czy nie – zaśpiewaj coś lub zagraj. Jeśli masz dzieci – zaproś je do zabawy, na pewno się ucieszą i zrobią to chętnie :)

3. Rozciągnij się

Przypominasz sobie, co robią zwierzęta i dzieci tuż po przebudzeniu? Tak, tak – przeciągają się. Dzięki temu przygotowują ciało: kręgosłup, mięśnie, stawy i mózg, do pionizacji po długim leżeniu. Możesz także wykonać kilka dodatkowych ćwiczeń w łóżku. Zobaczysz, że wstawanie z niego przestanie być przykrym, bolesnym doznaniem.

4. Zrelaksuj się

Zamknij na chwilę oczy, uśmiechnij się. Powoli weź oddech i poczuj, jak chłodne powietrze przesuwa się do płuc. Zatrzymaj się na 5 sekund i powoli wypuść powietrze. Powtórz 4 razy.

5. Napij się czegoś, co lubisz

Zapach porannej kawy… Pierwszy łyk… Mmmiam….
A może orzeźwiający sok ze świeżej pomarańczy lub grejpfruta?
Prawda, że dla takich chwil warto żyć? <3

6. Powiedz sobie „To będzie dobry dzień” i ułóż plan

Kiedy zobaczysz, co masz do zrobienia czarno na białym, przestaniesz myśleć „Nie dam rady”. A może nie masz nic do zrobienia? Napisz do mnie, chętnie oddam kilka rzeczy ;). A jeśli będziesz mieć ochotę, razem ustalimy, co ciekawego możesz zrobić.


Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.