Naturalna maseczka z ryżu i miodu

Ryż i miód to znane antyutleniacze. Dodatkowo ryż pobudza produkcję kolagenu, dzięki któremu wygładzają się zmarszczki. Miód natomiast jest bogaty w witaminy i minerały, które kompleksowo odżywiają skórę. Ponieważ kocham oba składniki, a miód musiałam usunąć z diety ze względu na alergię pokarmową, postanowiłam wykorzystać jego moc w inny sposób. Efekt – piękna, czysta i nawilżona cera.

Wystarczy umyć (wypłukać) i ugotować ryż brązowy na bardzo miękko (torebkę, jeśli używasz paczkowanego lub ok 1/3 szklanki, jeśli sypanego). Wody nie odlewaj – przyda się później. Gdy ryż ostygnie do temperatury 20-30 stopni, dodaj czubatą łyżkę miodu. Wymieszaj. Jeśli maseczka jest zbyt gęsta, dolej letniego mleka, jogurtu lub oleju kokosowego. Rozsmaruj na twarzy. Gdy maseczka całkowicie wyschnie, zmyj ją wodą, w której gotowałaś ryż. W razie potrzeby umyj dodatkowo twarz wodą lub płynem micelarnym. Posmaruj kremem. Zabieg wykonuj 2-3 razy w tygodniu.

Efekt murowany :)

Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *