Decyzja o skorzystaniu z pomocy specjalisty zajmującego się zdrowiem psychicznym, takiego jak psycholog, psychoterapeuta czy psychiatra nie należy do łatwych. Tym bardziej cieszę się, że się na nią zdecydowałeś. Oznacza to, że jesteś zdolny do samokrytyki i świadomy siebie. Świadczy o tym, że nie jest z Tobą tak źle, jak Ci się wydaje. Dlatego szczerze gratuluję. Czy jesteś dumny z tego pierwszego kroku?…

Ponieważ wiele dolegliwości i zaburzeń daje zbliżone lub nawet takie same objawy, warto sprawdzić, czy z Twoim ciałem jest wszystko w porządku. Kiepski nastrój i lęk mogą być związane z wieloma chorobami somatycznymi. Dlatego zanim odwiedzisz gabinet specjalisty, zrób podstawowe badania krwi i moczu. Warto również sprawdzić stan tarczycy, wykonując choćby badanie TSH.

Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twój terapeuta, będziecie mieć pewność, że po pierwsze Twoje objawy mają przede wszystkim tło psychiczne, a po drugie, że będziesz w stanie brać czynny udział w sesjach i pracy własnej między sesjami.

artykuł z Życiowej OdNowy http://ift.tt/1QAmuoa
via IFTTT

Kategorie: Zdrowie

Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.