perfectstrangersofnyc.com

perfectstrangersofnyc.com

Randki online znalazły wielu zwolenników. Nie da się ukryć, że mają one niewątpliwe plusy. Należą do nich przede wszystkim łatwa dostępność do dużej ilości osób, możliwość wyszukiwania ludzi którzy nam odpowiadają z jakichś względów czy to, że nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę i po prostu – łatwiej „zagadać”. Mimo to, tego typu umawianie się niesie za sobą pewne zagrożenia. Warto zdawać sobie z nich sprawę.

„Przystojny 20-latek szuka dziewczyny”

Podobne informacje nagminnie pojawiają się na portalach randkowych. Do tego piękne zdjęcie w super samochodzie i gotowe! Skąd mieć pewność, że dane użytkowników są prawdziwe? Problem w tym, że znikąd. Manipulacje, rozczarowania, kłamstwa, a nawet wykorzystania seksualne, są niemal na porządku dziennym i po prostu należy być ostrożnym. Warto pytać potencjalnego randkowego partnera o profil na którymś z portali społecznościowych – skoro ma coś do ukrycia, nie ma sensu zaprzątać sobie głowy. Prośba o przesłanie kilku dodatkowych zdjęć również nie powinna spotkać się z niechęcią, a jeśli tak, zapisz zdjęcie z profilu randkowicza na komputerze i wyszukaj go za pomocą narzędzia do wyszukiwania podobnych obrazów w Sieci. Zwracaj uwagę na spójność komunikatów, które otrzymujesz, tzn. na to, czy informacje wszelkiego typu nie są sprzeczne.

Zanim umówisz się w realu

Pomyśl, czy jest cokolwiek, co Cię niepokoi w osobie kandydata, jego słowach, zachowaniu, profilu. Może coś wzbudza w Tobie dwuznaczne lub negatywne uczucia, powoduje dyskomfort, niepewność? Najpierw rozwiej te wątpliwości, a jeśli to niemożliwe – zrezygnuj z randki na żywo dla własnego dobra. Ustal sobie granice i staraj się ich trzymać. Nie chodzi bynajmniej o sztywne zasady typu: „na pierwszej randce pocałunek, na drugiej seks oralny, a na trzeciej idę na całość”, ale raczej o to, by przez cały czas czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Kiedy dojdzie do spotkania

Pamiętaj, by umawiać się ZAWSZE przed zapadnięciem zmroku, w miejscu publicznym, nie na odludziu czy w odległej uliczce. Najlepiej, by było to miejsce dobrze Ci znane na co dzień, a nie takie, w które wybierasz się „w ciemno”. Jeśli jest to możliwe, niech pierwsze spotkanie nie odbywa się sam na sam, lecz w grupie przyjaciół czy znajomych. Koniecznie weź przed randką numer telefonu do osoby, z którą się umawiasz. Pamiętaj, by kontrolować alkohol i ustalić na początku kto płaci rachunek, jeśli idziecie w miejsce wymagające pieniędzy typu kino, restauracja, klub czy kręgle. Trzymaj się zasady, że cokolwiek by się nie działo, masz zachować bezpieczeństwo i być świadomym odpowiedzialności za siebie.

I co dalej?

Pamiętaj, że jedna, zwłaszcza pierwsza randka, nie ma zdecydować o tym, czy wyjdziesz za akurat tego partnera za mąż. Jej zadaniem jest raczej zweryfikowanie, czy dobre przeczucia co do danej osoby się sprawdziły, czy dobrze się czujecie w swoim towarzystwie, czy macie ochotę na więcej i jesteście ciekawi siebie nawzajem i tego, co się zadzieje dalej. Chemia? Pewnie ważna, ale wcale nie konieczna na tym etapie.

Owocnego randkowania! :-)


Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.

346 komentarzy

Możliwość komentowania została wyłączona.