dieta

Prawda jes taka, że mało który człowiek z nadwagą cierpi na nią z powodu choroby. Niejednokrotnie zostało jednak udowodnione, że ogromny wpływ na skłonność do tycia ma flora bakteryjna w przewodzie pokarmowym, przede wszystkim w jelitach. Istnieją bowiem bakterie, które zwiększają wchłanianie kalorii, osłabiają spalanie tłuszczów, wpływają na hormony regulujące apetyt, a nawet zamieniają błonnik w cukier. Nic więc dziwnego, że wysiłki odchudzania idą na marne. Próbowałeś już każdej diety i masz za sobą godziny treningów bez efektu?
Oto, co może okazać się zbawienne:

1. Zbadaj swój układ pokarmowy pod kątem drobnoustrojów takich jak pasożyty, grzyby i niezdrowe bakterie

2. Oczyść dietę z potencjalnych toksyn

Innymi słowy: jedz tylko produkty roślinne, najlepiej bezglutenowe, chyba, że masz dostęp do „swojskiego” drobiu. Pij tylko wodę oraz herbaty i kawę. Całkowicie wyeliminuj cukier.

3. Zapomnij o antybiotykach

To śmierć dla dobrego trawienia, więc zażywaj je tylko wtedy, gdy nie ma innego wyjścia. Z odchudzaniem odczekaj minimum 3 miesiące od antybiotykoterapii i przez cały ten czas zażywaj probiotyki

4. Wspomóż swój układ pokarmowy

Dobre w tym celu są zioła, np. koper włoski oraz siemię lniane.

5. Jedz probiotyki i prebiotyki

Są zawarte w pełnych ziarnach, warzywach, owocach i produktach fermentowanych jak jogurty czy kiszone ogórki. Co ważne, produkty te należy wprowadzać stopniowo, by nie uzyskać efektu odwrotnego niż zamierzony. Jeśli chcesz, możesz wspomóc się gotowymi probiotykami i prebiotykami.

6. Powiedz NIE fast foodom i produktom instant

Nie rób wyjątku nawet na jeden raz. Może zniszczyć wszystko, czego budowanie zajęło Ci miesiące.

Powodzenia!


Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.