yoga_mind.body_

Trojka wędrowców z karawany dostrzegła mężczyznę przyglądającego się z góry zachodowi słońca na Saharze.
-To pewnie pasterz, który wypatruje w oddali zaginionej owcy
– odezwał się pierwszy z wędrowców.
-Nie wygląda na kogoś, kto czegoś szuka, tym bardziej ze o zachodzie trudno rozróżnić jest kontury. Myślę że oczekuje przyjaciela.
-Pewien jestem , że to święty, który czeka na oświecenie.
-stwierdził trzeci wędrowiec .
Zaczęli komentować zachowanie mężczyzny i tak się zapamiętali w dociekaniach, ze niemal doszło miedzy nimi do kłótni. Wreszcie , aby położyć kres sporom i dojść, który z nich ma rację, zdecydowali się wspiąć na górę, aby porozmawiać z zagadkowym mężczyzną.
-Czy szuka pan swoje owcy ? – zapytał pierwszy.
-Nie, nie mam owiec.
-A zatem oczekuje pan pewnie kogoś? – skomentował drugi.
-Jestem samotnikiem mieszkającym na pustyni – usłyszeli w odpowiedzi.
-Skoro żyje pan samotnie na pustyni, to zapewne jest pan świętym, który oddaje się medytacjom w poszukiwaniu Boga – odezwał się z zadowoleniem trzeci wędrowiec.
-Czyż wszystko na ziemi znaleźć musi wytłumaczenie ?
Przeto wyjaśnię wam – przyglądam się zachodowi słońca.
Czyż to nie dość, aby nadać sens naszemu życiu ?


Marta Osińska-Białczyk

Psycholog, psychoterapeuta z wykształcenia i pasji. Kocham ludzi i wierzę w nich, dlatego chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniami. Prowadzę psychoterapię, coachingi i warsztaty - również online oraz w domu klienta (Warszawa). Pomagam zagubionym się odnaleźć, wspieram pary i rodziny. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych maluchów, fanem zdrowego stylu życia i fotografem-amatorem. Pisanie od zawsze mi towarzyszy, podobnie jak ludzie, muzyka i filmy - bez nich moje życie nie byłoby takie samo. Jeśli chcesz się skonsultować, lub zapisać na konsultację, zajrzyj do kontaktu.